Завершення нашого чудового проєкту для осіб похилого віку

Завершення нашого чудового проєкту для осіб похилого віку

Реалізувала його благодійна організація «БФ «Гуманітарний центр Совине гніздо» у партнерстві з Age International та Disasters Emergency Committee (DEC) у співпраці з HelpAge Ukraine. За пів року волонтери провели більше 70 різноманітних зустрічей, сповнених активностями, серед яких освітні тренінги із цифрової грамотності та гігієни, кулінарні курси, екскурсії містом, заняття в «Групі здоров’я 60+» та багато іншого. Узяли у них участь близько трьох сотень людей.

Життя дуже цікаве і головне – не боятися нового, а вчитися користуватися ним, відгукуються учасники проєкту. Завдяки волонтерам вони переконалися, що вчитися ніколи не пізно. 

Так, ужгородці та ВПО поважного віку на курсах цифрової грамотності навчилися, як записатися до лікаря, сплатити комунальні послуги, відстежити рух громадського транспорту, загалом бути активними у громадському житті. А ще –  перевіряти інформацію, щоб не стати жертвами шахраїв або не піддаватися паніці. До слова, охочих відвідати ці курси було багато.

Як і на «п’ятничних активностях», на які щотижня із задоволенням приходили жінки і чоловіки. Майстер-класи, виготовлення іграшок, настільні ігри, цікаві дискусії збирали багато зацікавлених. Мабуть, це не дивно, бо, як з’ясувалося, це дуже хороший спосіб відволіктися від повсякденних турбот, і це саме те, що дуже потрібно людям старшого віку, особливо переселенцям, які, проживши майже все свідоме життя у рідних домівках, через війну змушені були шукати прихисток у тилових регіонах. На цих зустрічах ВПО знайомилися між собою, спілкувалися у приємному товаристві, виготовляючи різні вироби, які потім забирали додому.

Спростували волонтери і стереотип, що «фітнес – це тільки для молодих і активних, а у зрілому віці спортом займатися запізно». Заняття  Zumba Gold із великим задоволенням відвідували пані 60+. Тренування відбувалися в неформальній обстановці і більше нагадували вечірку. Заняття у спортзалі покращують емоційний стан і допомагають боротися з депресією, підсумували учасниці, яким було дуже шкода, що активності закінчилися.

«Я думала, що знаю вже весь Ужгород, однак, виявляється, я нічого не знала» –  так напівжартома Катерина Землюк із Сєверодонецька висловила свої враження від екскурсій містом, які проводила відома ужгородка, гідеса Тетяна Літераті.

Учасники екскурсії дізналися нові цікаві факти із історії Ужгорода,  гуляли затишною Липовою алеєю і почули її історію також, і ще багато нового та захопливого про центральну частину міста над Ужем, яка всім знайома і здавалося, що ніби все про неї вже відомо. Позитивних емоцій та нових вражень було багато – волонтерам приємно було це почути, бо саме цього прагнули, коли організовували захід.

Готувати найбільш популярні страви Закарпаття, так звану локальну їжу – це й один зі способів асимілюватися, тимчасово перебуваючи далеко від домівки. Тож для ВПО, які проживають у прихистку на вулиці Сергія Мартина, 2 в Ужгороді, проводили кулінарні майстер-класи. На них готували традиційні для Закарпаття страви, учасники мали можливість під час спільного приготування ділитися власними кулінарними секретами та вчитися новому. 

Проєкт приніс не тільки знання й нові навички, а й згуртував людей, подарував незабутні миті радості, підтримки та взаємодопомоги, зазначає керівниця БО «БФ «Гуманітарний центр Совине гніздо» Вікторія Синьо, яка вдячна партнерам, завдяки яким вдалося реалізувати низку заходів в Ужгороді.

Made with